WUOS
Львівська регіональна громадська організація "Західно-Українська орнітологічна станція" Експедиція "AVOSETTA" Експедиція "Прип'ять" Cпеціальні дослідження окремих видів Нові пункти кільцювання та вісті з життя орнітологів Інструкція роботи у таборі по кільцюванню птахів ЛІРИКА

Список видів птахів Української орнітофауністичної комісії на 2002-2003 роки

Бібліографія
 
Стара версія сайту ЗУОС
 
Зоологічний музей ЛНУ
 
ЗУОС: напрямки і результати діяльності
(збірник праць)

(PDF, 1 583 Kb)

ДЕСАНТ ЗУОС В КАРПАТАХ


Т. Лисачук


     У 2001 р. розпочато дослідження орнітофауни високогір'я та верхньої межі лісового поясу Українських Карпат в межах Чорногірського гірського масиву. Територія досліджень обиралася нами по декількох критеріях. По-перше, це найменш трансформована людською діяльністю ділянка Українських Карпат, в якій ще збереглися і віковічні праліси, і недоторкані субальпійські та альпійські луки. Зараз ця територія входить до заповідної зони Карпатського національного природного парку. По-друге, орнітофауна Карпат, відносно решти території України, має специфічні риси. Тут зустрічається більше 280 видів птахів, багато з них тайгового та альпійського типів, крім того, Карпати є північно-східною та південно-західною межами поширення на Україні багатьох видів і підвидів птахів.
     Додатковою позитивною рисою території до її всестороннього дослідження є наявність на г.Пожижевська високогірного біологічного стаціонару "ПОЖИЖЕВСЬКА" Інституту екології Карпат НАН України, на базі котрого проводяться дослідження.
     Територія досліджень характеризується найвищими абсолютними висотами на Україні (до 2061 м н.р.м. - г. Говерла). Сучасна верхня межа лісу значно знижена (в середньому 1400 м н.р.м.) але спостерігається тенденція до її самовідновлення. Ці особливості звичайно накладають відбиток на клімат даного регіону - прохолодний, субконтинентальний з найбільшою кількістю опадів на Україні (до 2000 мм/р.).
     Розпочато дослідження орнітофауни за такими основними напрямками: відлов та кільцювання птахів, фауністика та екологія, взаємовідносини та взаємовпливи популяцій птахів і популяцій рослин - едифікаторів угруповань, вплив рекреації на місця поселень та популяції птахів, виявлення, дослідження та охорона рідкісних видів.

 

 
zoomus@franko.lviv.ua Вверх
Webm@ster