WUOS
Львівська регіональна громадська організація "Західно-Українська орнітологічна станція" Експедиція "AVOSETTA" Експедиція "Прип'ять" Cпеціальні дослідження окремих видів Нові пункти кільцювання та вісті з життя орнітологів Інструкція роботи у таборі по кільцюванню птахів ЛІРИКА

Список видів птахів Української орнітофауністичної комісії на 2002-2003 роки

Бібліографія
 
Стара версія сайту ЗУОС
 
Зоологічний музей ЛНУ
 
ЗУОС: напрямки і результати діяльності
(збірник праць)

(PDF, 1 583 Kb)

СПИСОК ВИДІВ ПТАХІВ УКРАЇНСЬКОЇ ОРНІТОФАУНІСТИЧНОЇ КОМІСІЇ НА 2002-2003 РОКИ


І. Горбань, І. Шидловський


     Ми враховуємо той факт, що під час роботи польової станції в заказнику "Чолгинський", щорічних Прип'ятських експедиціях та в інших куточках заходу країни реєструється досить багато цікавих і рідкісних видів птахів, і тому дуже актуально для всіх спостережників за дикою природою мати під рукою список видів птахів, спостереження яких вимагає додаткового підтвердження Українською орнітофауністичною комісією. Новий список видів, реєстрації яких потребуватимуть підтвердження на спеціальних анкетах комісії в найближчі роки, наводиться нижче. Вважаємо, що цей список стане в пригоді багатьом спостережникам птахів, орнітологам-аматорам, які підтримують тісні робочі контакти з Західноукраїнською орнітологічною станцією.

  1. Гагара червоношия Gavia stellata (Pontoppidan, 1763)
  2. Гагара полярна Gavia immer (Br?nnich, 1764)
  3. Гагара білодзьоба Gavia adamsii (G.R.Gray, 1859)
  4. Пірникоза червоношия Podiceps auritus (Linnaeus, 1758)
  5. Буревісник середземноморський Calonectris diomedea (Scopoli, 1769)
  6. Пелікан кучерявий Pelecanus crispus Bruch, 1832
  7. Баклан чубатий Phalacrocorax aristotelis (Linnaeus, 1761)
  8. Баклан малий Phalacrocorax pygmaeus (Pallas, 1773)
  9. Чапля єгипетська Bubulcus ibis (Linnaeus, 1758)
  10. Фламінго Phoenicopterus roseus Pallas, 1811
  11. Казарка канадська Branta canadensis (Linnaeus, 1758)
  12. Казарка білощока Branta leucopsis (Bechstein, 1803)
  13. Казарка чорна Branta bernicla (Linnaeus, 1758)
  14. Казарка червоновола Rufibrenta ruficollis (Pallas, 1769)
  15. Гуска мала Anser erythropus (Linnaeus, 1758)
  16. Гуска біла Chen caerulescens (Linnaeus, 1758)
  17. Гуска гірська Eulabeia indica (Latham, 1790)
  18. Лебідь малий Cygnus bewickii Yarrell, 1830
  19. Огар Tadorna ferruginea (Pallas, 1764)
  20. Чернь червонодзьоба Netta rufina (Pallas, 1773)
  21. Чернь білоока Aythya nyroca (G?ldenst?dt, 1770)
  22. Морянка Clangula hyemalis (Linnaeus, 1758)
  23. Синьга Melanitta nigra (Linnaeus, 1758)
  24. Савка Oxyura leucocephala (Scopoli, 1869)
  25. Шуліка рудий Milvus milvus (Linnaeus, 1758)
  26. Лунь степовий Circus macrourus (S.G.Gmelin, 1771)
  27. Канюк степовий Buteo rufinus (Cretzschmar, 1827)
  28. Змієїд Circaetus gallicus (Gmelin, 1788)
  29. Орел-карлик Hieraaetus pennatus (Gmelin, 1788)
  30. Орел степовий Aquila rapax (Temminck, 1828)
  31. Підорлик великий Aquila clanga Pallas, 1811
  32. Могильник Aquila heliaca Savigny, 1809
  33. Беркут Aquila chrysaetos (Linnaeus, 1758)
  34. Ягнятник Gypaetus barbatus (Linnaeus, 1758)
  35. Стерв'ятник Neophron percnopterus (Linnaeus, 1758)
  36. Гриф чорний Aegypius monachus (Linnaeus, 1766)
  37. Кречет Falco rusticolus Linnaeus, 1758
  38. Балабан Falco cherrug Gray, 1834
  39. Сапсан Falco peregrinus Tunstall, 1771
  40. Боривітер степовий Falco naumanni Fleischer, 1818
  41. Погонич-крихітка Porzana pusilla (Pallas, 1776)
  42. Султанка Porphyrio porphyrio (Linnaeus, 1758)
  43. Дрохва Otis tarda Linnaeus, 1758
  44. Хохітва Tetrax tetrax (Linnaeus, 1758)
  45. Джек Chlamydotis undulata Jacquin, 1784
  46. Лежень Burhinus oedicnemus (Linnaeus, 1758)
  47. Пісочник товстодзьобий Charadrius leshenaultii Lesson, 1826
  48. Пісочник каспійський Charadrius asiaticus Pallas, 1773
  49. Хрустан Eudromias morinellus (Linnaeus, 1758)
  50. Чайка степова Chettusia gregaria (Pallas, 1771)
  51. Чайка шпорова Hoplopterus spinosus (Linnaeus, 1758)
  52. Коловодник ставковий Tringa stagnatilis (Bechstein, 1803)
  53. Мородунка Xenus cinereus (G?ldenst?dt, 1775)
  54. Плавунець плоскодзьобий Phalaropus fulicarius (Linnaeus, 1758)
  55. Плавунець круглодзьобий Phalaropus lobatus (Linnaeus, 1758)
  56. Побережник морський Calidris maritima (Br?nnich, 1764)
  57. Побережник ісландський Calidris canutus (Linnaeus, 1758)
  58. Жовтоволик Tryngites subruficollis (Vieillot, 1819)
  59. Побережник болотяний Limicola falcinellus (Pontoppidan, 1763)
  60. Баранець великий Gallinago media (Latham, 1787)
  61. Кульон тонкодзьобий Numenius tenuirostris Vieillot, 1817
  62. Кульон середній Numenius phaeopus (Linnaeus, 1758)
  63. Грицик малий Limosa lapponica (Linnaeus, 1758)
  64. Бігунець Cursorius cursor (Latham, 1787)
  65. Поморник середній Stercorarius pomarinus (Temminck, 1815)
  66. Поморник короткохвостий Stercorarius parasiticus (Linnaeus, 1758)
  67. Поморник довгохвостий Stercorarius longicaudus Vieillot, 1819
  68. Мартин полярний Larus hyperboreus Gunnerus, 1767
  69. Мартин трипалий Rissa tridactyla (Linnaeus, 1758)
  70. Крячок полярний Sterna paradisaea Pontoppidan, 1763
  71. Люрик Alle alle (Linnaeus, 1758)
  72. Рябок чорночеревий Pterocles orientalis (Linnaeus, 1758)
  73. Рябок білочеревий Pterocles alchata (Linnaeus, 1776)
  74. Саджа Syrrhaptes paradoxus (Pallas, 1773)
  75. Горлиця велика Streptopelia orientalis (Latham, 1790)
  76. Папуга Крамера Psittacula krameri (Scopoli, 1769)
  77. Зозуля глуха Cuculus saturatus Blyth, 1843
  78. Зозуля чубата Clamator glandarius (Linnaeus, 1758)
  79. Сова біла Nyctea scandiaca (Linnaeus, 1758)
  80. Пугач Bubo bubo(Linnaeus, 1758)
  81. Совка Otus scops (Linnaeus, 1758)
  82. Сичик-горобець Glaucidium passerinum (Linnaeus, 1758)
  83. Сова бородата Strix nebulosa Forster, 1772
  84. Рибалочка строкатий Ceryle rudis (Linnaeus, 1758)
  85. Ластівка скельна Ptyonoprogne rupestris (Scopoli, 1769)
  86. Ластівка даурська Hirundo daurica Linnaeus, 1771
  87. Жайворонок білокрилий Melanocorypha leucoptera (Pallas, 1811)
  88. Жайворонок чорний Melanocorypha yeltoniensis (J.R.Forster, 1768)
  89. Щеврик червоногрудий Anthus cervinus (Pallas, 1811)
  90. Плиска чорноголова Motacilla feldegg Michachelles, 1830
  91. Сорокопуд червоноголовий Lanius senator Linnaeus, 1758
  92. Кукша Perisoreus infaustus (Linnaeus, 1758)
  93. Галка альпійська Pyrrhocorax graculus (Linnaeus, 1758)
  94. Тинівка сибірська Prunella montanella (Pallas, 1776)
  95. Очеретянка тонкодзьоба Lusciniola melanopogon (Temminck, 1823)
  96. Очеретянка індійська Acrocephalus agricola (Jerdon, 1845)
  97. Очеретянка садова Acrocephalus dumetorum Blyth, 1849
  98. Кропив'янка співоча Sylvia hortensis (Gmelin, 1789)
  99. Кропив'янка червоновола Sylvia cantillans (Pallas, 1764)
  100. Кропив'янка Рюппеля Sylvia ruppeli Temminck, 1823
  101. Вівчарик зелений Phylloscopus trochiloides (Sundevall, 1837)
  102. Вівчарик жовточеревий Phylloscopus nitidus Blyth, 1843
  103. Вівчарик корольковий Phylloscopus proregulus (Pallas, 1811)
  104. Вівчарик товстодзьобий Phylloscopus schwarzi (Radde, 1863)
  105. Кам'янка іспанська Oenanthe hispanica (Linnaeus, 1758)
  106. Кам'янка білогуза Oenanthe leucura (Gmelin, 1789)
  107. Скеляр строкатий Monticola saxatilis (Linnaeus, 1776)
  108. Дрізд Свенсона Catharus ustulatus (Nuttall, 1840)
  109. Дрізд чорноволий Turdus atrogularis Jarocki, 1819
  110. Дрізд Наумана Turdus naumanni Temminck, 1820
  111. Синиця біла Parus cyanus Pallas, 1770
  112. Стінолаз Tichodroma muraria (Linnaeus, 1766)
  113. Горобець чорногрудий Passer hispaniolensis (Temminck, 1820)
  114. Чечітка гірська Acanthis flavirostris (Linnaeus, 1758)
  115. Чечітка біла Acanthis hornemanni (Holboell, 1843)
  116. Чечевиця сибірська Carpodacus roseus (Pallas, 1776)
  117. Смеречник Pinicola enucleator (Linnaeus, 1758)
  118. Шишкар білокрилий Loxia leucoptera Gmelin, 1789
  119. Вівсянка білоголова Emberiza leucocephala S.G.Gmelin, 1771
  120. Вівсянка городня Emberiza cirlus Linnaeus, 1776
  121. Вівсянка гірська Emberiza cia Linnaeus, 1766
  122. Вівсянка-ремез Emberiza rustica Pallas, 1776
  123. Вівсянка-крихітка Emberiza pusilla Pallas, 1776
  124. Вівсянка сивоголова Emberiza caesia Cretzschmar, 1826
  125. Вівсянка чорноголова Emberiza melanocephala Scopoli, 1769
  126. Подорожник лапландський Calcarius lapponicus (Linnaeus, 1758)
  127. Пуночка Plectrophaenax nivalis (Linnaeus, 1758)

 

 
zoomus@franko.lviv.ua Вверх
Webm@ster