WUOS
Львівська регіональна громадська організація "Західно-Українська орнітологічна станція" Експедиція "AVOSETTA" Експедиція "Прип'ять" Cпеціальні дослідження окремих видів Нові пункти кільцювання та вісті з життя орнітологів Інструкція роботи у таборі по кільцюванню птахів ЛІРИКА

Список видів птахів Української орнітофауністичної комісії на 2002-2003 роки

Бібліографія
 
Стара версія сайту ЗУОС
 
Зоологічний музей ЛНУ
 
ЗУОС: напрямки і результати діяльності
(збірник праць)

(PDF, 1 583 Kb)

СИСТЕМАТИЧНИЙ СПИСОК ПТАХІВ ТА СЕРІЇ КІЛЕЦЬ УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ КІЛЬЦЮВАННЯ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ЇХ КІЛЬЦЮВАННЯ


ВидСерія
РЯД ПІРНИКОЗОПОДІБНІ PODICIPEDIFORMES
Родина Пірникозові Podicipedidae
Пірникоза мала Podiceps ruficollis (Pallas, 1764)J
Пірникоза чорношия - Podiceps nigricollis C.L.Brehm, 1831J
Пірникоза сірощока - Podiceps grisegena (Boddaert, 1783)L
Пірникоза велика Podiceps cristatus (Linnaeus, 1758)L
РЯД ЛЕЛЕКОПОДІБНІ CICONIIFORMES
Родина Чаплеві Ardeidae
Бугай - Botaurus stellaris (Linnaeus, 1758)N
Бугайчик - Ixobrychus minutus (Linnaeus, 1766) L; PK
Квак - Nycticorax nycticorax (Linnaeus, 1758)L
Чепура велика - Egretta alba (Linnaeus, 1758)N
Чепура мала - Egretta garzetta (Linnaeus, 1766)L
Чапля сіра - Ardea cinerea Linnaeus, 1758N
Чапля руда - Ardea purpurea Linnaeus, 1766N
Родина Лелекові Ciconiidae
Лелека білий - Ciconia ciconia (Linnaeus, 1758)N
Лелека чорний - Ciconia nigra (Linnaeus, 1758)N
РЯД ГУСЕПОДІБНІ ANSERIFORMES
Родина Качкові Anatidae
Лебідь-шипун - Cygnus olor (Gmelin, 1789)P
Крижень - Anas platyrhynchos Linnaeus, 1758L
Чирянка мала - Anas crecca Linnaeus, 1758J
Нерозень - Anas strepera Linnaeus, 1758J
Свищ - Anas penelope Linnaeus, 1758J
Шилохвіст - Anas acuta Linnaeus, 1758J
Чирянка велика - Anas querquedula Linnaeus, 1758J
Широконіска - Anas clypeata Linnaeus, 1758 J
Попелюх - Aythya ferina (Linnaeus, 1758) L
Чернь білоока - Aythya nyroca (Güldenstädt, 1770) F J
Чернь білоока - Aythya nyroca (Güldenstädt, 1770) L
Чернь чубата - Aythya fuligula (Linnaeus, 1758) L
Гоголь - Bucephala clangula (Linnaeus, 1758) L
Крех великий - Mergus merganser Linnaeus, 1758 L
РЯД СОКОЛОПОДІБНІ FALCONIIFORMES
Родина Скопові Pandionidae
Скопа - Pandion haliaeetus (Linnaeus, 1758) N
Родина Яструбові Accipitridae
Осоїд - Pernis apivorus (Linnaeus, 1758) L
Шуліка рудий - Milvus milvus (Linnaeus, 1758) L
Шуліка чорний - Milvus migrans (Boddaert, 1783) L
Лунь лучний - Circus pygargus (Linnaeus, 1758) K
Лунь очеретяний - Circus aeruginosus (Linnaeus, 1758) F; P L
Лунь очеретяний - Circus aeruginosus (Linnaeus, 1758) M K
Яструб великий - Accipiter gentilis (Linnaeus, 1758) M L
Яструб великий - Accipiter gentilis (Linnaeus, 1758) F N
Яструб малий - Accipiter nisus (Linnaeus, 1758) F; P K
Яструб малий - Accipiter nisus (Linnaeus, 1758) M D
Зимняк - Buteo lagopus (Pontoppidan, 1763) N
Канюк звичайний - Buteo buteo (Linnaeus, 1758) L
Змієїд - Circaetus gallicus (Gmelin, 1788) N
Підорлик великий - Aquila clanga Pallas, 1811 N
Підорлик малий - Aquila pomarina C.L.Brehm, 1831 N
Беркут - Aquila chrysaetos (Linnaeus, 1758) P
Орлан білохвіст - Haliae e tus albicilla (Linnaeus, 1758) P
Родина Соколові Falconidae
Балабан - Falco cherrug Gray, 1834 L
Сапсан - Falco peregrinus Tunstall, 1771 L
Підсоколик великий - Falco subbuteo Linnaeus, 1758 K
Підсоколик малий - Falco columbarius Linnaeus, 1758 F K
Підсоколик малий - Falco columbarius Linnaeus, 1758 M D
Кібчик - Falco vespertinus Linnaeus, 1766 J
Боривітер звичайний - Falco tinnunculus Linnaeus, 1758 J
РЯД КУРОПОДІБНІ GALLIFORMES
Родина Тетерукові Tetraonidae
Тетерук - Lyrurus tetrix (Linnaeus, 1758) L
Орябок - Tetrastes bonasia (Linnaeus, 1758) J
Родина Фазанові Phasianidae
Куріпка сіра - Perdix perdix (Linnaeus, 1758) K
Перепілка - Coturnix coturnix (Linnaeus, 1758) D
РЯД ЖУРАВЛЕПОДІБНІ GRUIFORMES
Родина Журавлеві Gruidae
Журавель сірий - Grus grus (Linnaeus, 1758) N
Родина Пастушкові Rallidae
Пастушок - Rallus aquaticus Linnaeus, 1758 D
Погонич звичайний - Porzana porzana (Linnaeus, 1766) D
Погонич малий - Porzana parva (Scopoli, 1769) Es
Деркач - Crex crex (Linnaeus, 1758) D
Курочка водяна - Gallinula chloropus (Linnaeus, 1758) J
Лиска - Fulica atra Linnaeus, 1758 L
РЯД СИВКОПОДІБНІ CHARADRIIFORMES
Родина Сивкові Charadriidae
Сивка морська - Pluvialis squatarola (Linnaeus, 1758) D
Сивка звичайна - Pluvialis apricaria (Linnaeus, 1758) D
Пісочник великий - Charadrius hiaticula Linnaeus, 1758 Cs
Пісочник малий - Charadrius dubius Scopoli, 1786 Cs
Пісочник морський - Charadrius alexandrinus (Linnaeus, 1758) Cs
Чайка - Vanellus vanellus (Linnaeus, 1758) D
Крем’яшник - Arenaria interpres (Linnaeus, 1758) Es
Родина Чоботарові Recurvioistridae
Кулик довгоніг - Himantopus himantopus (Linnaeus, 1758) J
Чоботар - Recurvirostra avosetta Linnaeus, 1758 J
Родина Кулики-сороки Haematopidae
Кулик сорока - Haematopus ostralegus Linnaeus, 1758 K
Родина Баранцеві Scolopacidae
Коловодник лісовий - Tringa ochropus Linnaeus, 1758 Es
Коловодник болотяний - Tringa glareola Linnaeus, 1758 Cs
Коловодник великий - Tringa nebularia (Gunnerus, 1767) D
Коловодник звичайний - Tringa totanus (Linnaeus, 1758) D
Коловодник чорний - Tringa erythropus (Pallas, 1764) D
Коловодник ставковий - Tringa stagnatilis (Bechstein, 1803) Es
Набережник - Actitis hypoleucos (Linnaeus, 1758) Cs
Плавунець плоскодзьобий - Phalaropus fulicarius (Linnaeus, 1758) Cs
Плавунець круглодзьобий - Phalaropus lobatus (Linnaeus, 1758) Cs
Брижач - Phylomachus pugnax (Linnaeus, 1758) F Es
Брижач - Phylomachus pugnax (Linnaeus, 1758) M; P D
Побережник малий - Calidris minuta (Leisler, 1812) Cs/B
Побережник білохвостий - Calidris temminckii (Leisler, 1812) Cs/B
Побережник червоногрудий - Calidris ferruginea (Pontoppidan, 1763) Cs
Побережник чорногрудий - Calidris alpina (Linnaeus, 1758) Cs
Побережник ісландський - Calidris canutus (Linnaeus, 1758) Es
Побережник білий - Calidris alba (Pallas, 1754) Cs
Побережник болотяний - Limicola falcinellus (Pontoppidan, 1763) Cs
Баранець малий - Lymnocryptes minimus (Brünnich, 1764) Cs
Баранець звичайний - Gallinago gallinago (Linnaeus, 1758) Es
Баранець великий - Gallinago media (Latham, 1787) D
Слуква - Scolopax rusticola Linnaeus, 1758 K
Кульон великий - Numenius arquata (Linnaeus, 1758) K
Кульон середній - Numenius phaeopus (Linnaeus, 1758) J
Грицик великий - Limosa limosa (Linnaeus, 1758) K
Грицик малий - Limosa lapponica (Linnaeus, 1758) D
Родина Мартинові Laridae
Мартин малий - Larus minutus Pallas, 1776 Es
Мартин звичайний - Larus ridibundus Linnaeus, 1766 J
Мартин чорнокрилий - Larus fuscus Linnaeus, 1758 K
Мартин сріблястий - Larus argentatus Pontoppidan, 1763 L
Мартин жовтоногий - Larus cachinnans Pallas, 1811 L
Мартин морський - Larus marinus Linnaeus, 1758 L
Мартин сивий - Larus canus Linnaeus, 1758 K
Крячок чорний - Chlidonias niger (Linnaeus, 1758) Cs
Крячок білокрилий - Chlidonias leucopterus (Temminck, 1815) Cs
Крячок білощокий - Chlidonias hybrida (Pallas, 1811) Cs
Крячок каспійський - Hydroprogne caspia (Pallas, 1770) K
Крячок річковий - Sterna hirundo Linnaeus, 1758 Es
Крячок малий - Sterna albifrons Pallas, 1764 L; P Cs
РЯД ГОЛУБОПОДІБНІ COLUMBIFORMES
Родина Голубові Columbidae
Припутень - Columba palumbus Linnaeus, 1758 K
Голуб - синяк - Columba oenas Linnaeus, 1758 K
Горлиця садова - Streptopelia decaocto (Frivaldszky, 1838) D
Горлиця звичайна - Streptopelia turtur (Linnaeus, 1758) D
РЯД ЗОЗУЛЕПОДІБНІ CUCULIFORMES
Родина Зозулеві Cuculidae
Зозуля - Cuculus canorus Linnaeus, 1758 D
РЯД СОВОПОДІБНІ STRIGIFORMES
Родина Совові Strigidae
Пугач - Bubo bubo(Linnaeus, 1758) P
Сова вухата - Asio otus (Linnaeus, 1758) L
Сова болотяна - Asio flammeus (Pontoppidan, 1763) L
Сич волохатий - Aegolius funereus (Linnaeus, 1758) K
Сич хатній - Athene noctua (Scopoli, 1769) K
Сичик горобець - Glaucidium passerinum (Linnaeus, 1758) D
Сова сіра - Strix aluco Linnaeus, 1758 L
Сова довгохвоста - Strix uralensis Pallas, 1771 N
Родина Сипухові Tytonidae
Сипуха - Tyto alba (Scopoli, 1769) L
РЯД ДРІМЛЮГОПОДІБНІ CAPRIMULGIFORMES
Родина Дрімлюгові Caprimulgidae
Дрімлюга - Caprimulgus europaeus Linnaeus, 1758 E
РЯД СЕРПОКРИЛЬЦЕПОДІБНІ APODIFORMES
Родина Серпокрильцеві Apodidae
Серпокрилець чорний - Apus apus (Linnaeus, 1758) C
РЯД СИВОРАКШЕПОДІБНІ CORACIIFORMES
Родина Сиворакшеві Coraciidae
Сиворакша - Coracias garrulus Linnaeus, 1758 D
Родина Рибалочкові Alcedinidae
Рибалочка - Alcedo atthis (Linnaeus, 1758) C
Родина Бджолоїдкові Meropidae
Бджолоїдка - Merops apiaster Linnaeus, 1758 D
РЯД ОДУДОПОДІБНІ UPUPIIFORMES
Родина Одудові Upupidae
Одуд - Upupa epops Linnaeus, 1758 E
РЯД ДЯТЛОПОДІБНІ PICIFORMES
Родина Дятлові Picidae
Крутиголовка - Jynx torquilla Linnaeus, 1758 C
Жовна зелена - Picus viridis Linnaeus, 1758 D
Жовна сива - Picus canus Gmelin, 1788 D
Жовна чорна - Dryocopus martius (Linnaeus, 1758) K
Дятел звичайний - Dendrocopos major (Linnaeus, 1758) E
Дятел сирійський - Dendrocopos syriacus (Hemprich et Ehrenberg, 1833) E
Дятел середній – Dendrocopos medius (Linnaeus, 1758) E
Дятел білоспинний - Dendrocopos leucotos (Bechstein, 1803) E
Дятел малий - Dendrocopos minor (Linnaeus, 1758) B
Дятел трипалий - Picoides tridactylus (Linnaeus, 1758) E
РЯД ГОРОБЦЕПОДІБНІ PASSERIFORMES
Родина Ластівкові Hirundinidae
Ластівка берегова - Riparia riparia (Linnaeus, 1758) B
Ластівка сільська - Hirundo rustica Linnaeus, 1758 B
Ластівка міська - Delichon urbica (Linnaeus, 1758) B
Родина Жайворонкові Alaudidae
Посмітюха - Galerida cristata (Linnaeus, 1758) C
Жайворонок лісовий - Lullula arborea (Linnaeus, 1758) B
Жайворонок польовий - Alauda arvensis Linnaeus, 1758 C
Родина Плискові Motacillidae
Щеврик польовий - Anthus campestris (Linnaeus, 1758) B
Щеврик лісовий - Anthus trivialis (Linnaeus, 1758) B
Щеврик лучний - Anthus pratensis (Linnaeus, 1758) B
Щеврик гірський - Anthus spinoletta (Linnaeus, 1758) B
Плиска жовта - Motacilla flava Linnaeus, 1758 B
Плиска чорноголова - Motacilla feldegg Michachelles, 1830 B
Плиска жовтоголова - Motacilla citreola Pallas, 1776 B
Плиска гірська - Motacilla cinerea Tunstall, 1771 B
Плиска біла - Motacilla alba Linnaeus, 1758 B
Родина Сорокопудові Laniidae
Сорокопуд терновий - Lanius collurio Linnaeus, 1758 C
Сорокопуд чорнолобий - Lanius minor Gmelin, 1788 E
Сорокопуд сірий - Lanius excubitor Linnaeus, 1758 E
Родина Вивільгові Oriolidae
Вивільга - Oriolus oriolus (Linnaeus, 1758) E
Родина Шпакові Sturnidae
Шпак звичайний - Sturnus vulgaris Linnaeus, 1758 E
Родина Воронові Corvidae
Сойка - Garrulus glandarius (Linnaeus, 1758) D
Сорока - Pica pica (Linnaeus, 1758) K
Горіхівка - Nucifraga caryocatactes (Linnaeus, 1758) K
Галка - Corvus monedula Linnaeus, 1758 K
Грак - Corvus frugilegus Linnaeus, 1758 K
Ворона сіра - Corvus cornix Linnaeus, 1758 K
Крук - Corvus corax Linnaeus, 1758 N
Родина Омелюхові Bombycillidae
Омелюх - Bombycilla garrulus (Linnaeus, 1758) C
Родина Пронуркові Cinclidae
Пронурок - Cinclus cinclus (Linnaeus, 1758) Cs
Родина Волові очка Troglodytidae
Волове очко - Troglodytes troglodytes (Linnaeus, 1758) B
Родина Тинівкові Prunellidae
Тинівка альпійська - Prunella collaris (Scopoli, 1769) C
Тинівка лісова - Prunella modularis (Linnaeus, 1758) B
Родина Кропив’янкові Sylviidae
Кобилочка солов’їна - Locustella luscinioides (Savi, 1824) B
Кобилочка річкова - Locustella fluviatilis (Wolf, 1810) B
Кобилочка-цвіркун - Locustella naevia (Boddaert, 1783) B
Очеретянка прудка - Acrocephalus paludicola (Vieillot, 1817) B
Очеретянка лучна - Acrocephalus schoenobaenus (Linnaeus, 1758) B
Очеретянка індійська - Acrocephalus agricola (Jerdon, 1845) B
Очеретянка чагарникова - Acrocephalus palustris (Bechstein, 1798) B
Очеретянка ставкова - Acrocephalus scirpaceus (Hermann, 1804) B
Очеретянка велика - Acrocephalus arundinaceus (Linnaeus, 1758) C
Берестянка звичайна - Hippolais icterina (Vieillot, 1817) B
Кропив’янка рябогруда - Sylvia nisoria (Bechstein, 1795) C
Кропив’янка чорноголова - Sylvia atricapilla (Linnaeus, 1758) B
Кропив’янка садова - Sylvia borin (Boddaert, 1783) B
Кропив ’ янка сіра - Sylvia communis Latham, 1787 B
Кропив’янка прудка - Sylvia curruca (Linnaeus, 1758) B
Вівчарик весняний - Phylloscopus trochilus (Linnaeus, 1758) A
Вівчарик - ковалик - Phylloscopus collybita (Vieillot, 1817) A
Вівчарик жовтобровий - Phylloscopus sibilatrix (Bechstein, 1793) A
Вівчарик зелений - Phylloscopus trochiloides (Sundevall, 1837) A
Родина Золотомушкові Regulidae
Золотомушка жовточуба - Regulus regulus (Linnaeus, 1758) A
Золотомушка червоночуба - Regulus ignicapillus (Temminck, 1820) A
Родина Мухоловкові Muscicapidae
Мухоловка строката - Ficedula hypoleuca (Pallas, 1764) A
Мухоловка білошия - Ficedula albicollis (Temminck, 1815) A
Мухоловка мала - Ficedula parva (Bechstein, 1794) A
Мухоловка сіра - Muscicapa striata (Pallas, 1764) B
Трав’янка лучна - Saxicola rubetra (Linnaeus, 1758) B
Трав’янка чорноголова - Saxicola torquata (Linnaeus, 1766) B
Кам ’ янка звичайна - Oenanthe oenanthe (Linnaeus, 1758) B
Скеляр строкатий - Monticola saxatilis (Linnaeus, 1776) E
Скеляр синій - Monticola solitarius (Linnaeus, 1758) E
Горихвістка звичайна - Phoenicurus phoenicurus (Linnaeus, 1758) B
Горихвістка чорна - Phoenicurus ochruros (S.G.Gmelin, 1774) B
Вільшанка - Erithacus rubecula (Linnaeus, 1758) B
Соловейко західний - Luscinia megarhynchos C.L.Brehm, 1831 B
Соловейко східний - Luscinia luscinia (Linnaeus, 1758) C
Синьошийка - Luscinia svecica (Linnaeus, 1758) B
Чикотень - Turdus pilaris Linnaeus, 1758 E
Дрізд гірський - Turdus torquatus Linnaeus, 1758 E
Дрізд чорний - Turdus merula Linnaeus, 1758 E
Дрізд білобровий - Turdus iliacus Linnaeus, 1766 C
Дрізд співочий - Turdus philomelos C.L.Brehm, 1831 C
Дрізд - омелюх - Turdus viscivorus Linnaeus, 1758 E
Родина Суторові Paradoxornithidae
Синиця вусата - Panurus biarmicus (Linnaeus, 1758) B
Родина Довгохвості синиці Aegithalidae
Синиця довгохвоста - Aegithalos caudatus (Linnaeus, 1758) A
Родина Синицеві Paridae
Ремез - Remiz pendulinus (Linnaeus, 1758) B
Гаїчка болотяна - Parus palustris Linnaeus, 1758 B
Гаїчка - пухляк - Parus montanus Baldenstein, 1827 B
Синиця чубата - Parus cristatus Linnaeus, 1758 B
Синиця чорна - Parus ater Linnaeus, 1758 B
Синиця блакитна - Parus caeruleus Linnaeus, 1758 B
Синиця біла - Parus cyanus Pallas, 1770 B
Синиця велика - Parus major Linnaeus, 1758 B
Родина Повзикові Sittidae
Повзик - Sitta europaea Linnaeus, 1758 C
Родина Підкоришникові Certhiidae
Підкоришник звичайний - Certhia familiaris Linnaeus, 1758 A
Підкоришник короткопалий - Certhia brachydactyla C.L.Brehm, 1820 A
Родина Горобцеві Passeridae
Горобець хатній - Passer domesticus (Linnaeus, 1758) C
Горобець польовий - Passer montanus (Linnaeus, 1758) B
Родина В’юркові Fringillidae
Зяблик - Fringilla coelebs Linnaeus, 1758 B
В’юрок - Fringilla montifringilla Linnaeus, 1758 B
Щедрик - Serinus serinus (Pallas, 1811) B
Зеленяк - Chloris chloris (Linnaeus, 1758) Cs
Чиж - Spinus spinus (Linnaeus, 1758) B
Щиглик - Carduelis carduelis (Linnaeus, 1758) B
Коноплянка - Acanthis cannabina (Linnaeus, 1758) B
Чечітка гірська - Acanthis flavirostris (Linnaeus, 1758) B
Чечітка звичайна - Acanthis flammea (Linnaeus, 1758) B
Чечітка біла - Acanthis hornemanni (Holboell, 1843) B
Чечевиця - Carpodacus erythrinus (Pallas, 1770) B
Шишкар сосновий - Loxia pytiopsittacus Borkhausen, 1793 C
Шишкар ялиновий - Loxia curvirostra Linnaeus, 1758 C
Снігур - Pyrrhula pyrrhula (Linnaeus, 1758) C
Костогриз - Coccothraustes coccothraustes (Linnaeus, 1758) Cs
Родина Вівсянкові Emberizidae
Просянка - Emberiza calandra Linnaeus, 1758 C
Вівсянка звичайна - Emberiza citrinella Linnaeus, 1758 C
Вівсянка очеретяна - Emberiza schoeniclus (Linnaeus, 1758) B
Вівсянка садова - Emberiza hortulana Linnaeus, 1758 B

 

 
zoomus@franko.lviv.ua Вверх
Webm@ster