WUOS
Львівська регіональна громадська організація "Західно-Українська орнітологічна станція" Експедиція "AVOSETTA" Експедиція "Прип'ять" Cпеціальні дослідження окремих видів Нові пункти кільцювання та вісті з життя орнітологів Інструкція роботи у таборі по кільцюванню птахів ЛІРИКА

Список видів птахів Української орнітофауністичної комісії на 2002-2003 роки

Бібліографія
 
Стара версія сайту ЗУОС
 
Зоологічний музей ЛНУ
 
ЗУОС: напрямки і результати діяльності
(збірник праць)

(PDF, 1 583 Kb)

ПЕРЕДУМОВИ СТВОРЕННЯ

     Ідея організації орнітологічної станції на заході України виникла ще у 1984 році. Передбачалося, що головною метою польової станції буде вивчення міграції птахів, їх кільцювання та підготовка висококваліфікованих кадрів з орнітології та охорони природи. Для надбання досвіду молодими орнітологами Західної України було здійснено ряд поїздок на польові орнітологічні станції у Східній Європі.
     На протязі кількох років студенти Львівського державного університету працювали на орнітологічних станціях та польових базах Латвійської Академії Наук біля селища Папе протягом 1984-1990 рр., Польської Академії Наук, а саме: на Гданській орнітологічній станції, польових таборах в гирлі Вісли протягом 1987-1995 рр., орнітологічній станції Пшебендово протягом 1996-1997 рр. Кілька поїздок було здійснено на орнітологічну станцію "Лебедівка", що розташована на Київському водосховищі і належить Українському центру кільцювання птахів. Пізніше орнітологами були відвідані бази та станції у Литві (Вентес-Рагас), Словаччині, Чехії, Угорщині, Німеччині, Швейцарії.
     Лише у 1995 році завдяки співпраці орнітологів Львівського та Гданського університетів (Західне відділення Українського орнітологічного товариства (ЗВ УОТ) і робоча група "Kuling") була здійснена довгоочікувана мрія. Польовий табір "Avosetta" був створений поблизу с. Чолгині Яворівського р-ну Львівської обл. Місце для табору було вибране не випадково, а лише після багатократних досліджень фауни птахів, що здійснювалися протягом 1988-1995 рр.
     Свою назву табір (тепер "Західно-Українська орнітологічна станція" або ЗУОС) отримав від латинської назви чоботаря (Recurvirostra avosetta), гніздування десяти пар якого було виявлено на території проведення досліджень та організації польового табора. До цього часу чоботаря не знаходили на гніздуванні на заході України протягом 100 років.
     Свої польові дослідження станція розпочала 15 червня 1995 року. Проте, офіційно зареєстрована як юридична особа, ЗУОС була лише 1 вересня 1999 року. Вона розпочала і продовжує свою діяльність на базі Зоологічного музею імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

 
zoomus@franko.lviv.ua Вверх
Webm@ster