Western-Ukrainian Ornithological Station
Західно-Українська орнітологічна станція

A
V
O
S
E
T
T
A


   

Зміст - Contents

1. Міграції птахів
    Bird migrations
2. Загрози мігруючим птахам
    Treats to migrating birds

Західно-Українська орнітологічна станція: "AVOSETTA"

Ідея організації орнітологічної станції на заході України виникла ще у 1984 році. Передбачалося, що головною метою такої польової станції буде вивчення міграцій птахів, їх кільцювання та підготовка висококваліфікованих кадрів з орнітології та охорони природи. Для надбання досвіду молодими орнітологами Західної України було здійснено ряд поїздок на польові орнітологічні станції у Східній Європі. На протязі кількох років студенти Львівського державного університету працювали на орнітологічних станціях та польових базах Латвійської Академії Наук біля селища Папе (Горбань І., Давидович Л., Демчишин В., Салига Ю., в 1984-1990 рр.), Польської Академії Наук : Гданська орнітологічна станція (Горбань І., Прушинський М., Прушинська О., Шидловський І., Чорненька О., Весельський М.), польові бази в гирлі Вісли (Горбань І., Чорненька О., Шидловський І., Потіш Л., в 1987-1995 рр.), орнітологічна станція Пшебендово (Пріяткіна Н., 1996-1997). Декілька поїздок було здійснено на орнітологічну станцію "Лебедівка" на Київському водосховищі, що належить Українському центру кільцювання птахів. Там побували Горбань І., Савчук О., Шкаран В., Шидловський І. та Стадницький М. з шкільного клубу "Людина і природа". Пізніше були відвідані бази та станції у Литві (Вентес-Рагас), Словаччині, Чехії, Угорщині, Німеччині, Швейцарії.

І тільки у 1995 році при співпраці орнітологів Львівського та Гданського університетів (робоча група "Kuling" і Західне відділення Українського орнітологічного товариства (ЗВУОТ)) була здійснена довгоочікувана мрія. Польовий табір "Avosetta" був створений біля села Чолгині Яворівського району Львівської області. Місце для цього було вибране не випадково, а лише після багатократних досліджень фауни птахів протягом 1988-1995 років.

Свою назву табір (тепер Західно-Українська орнітологічна станція) отримав від латинської назви кулика шилодзьобки (Recurvirostra avosetta), гніздування десяти пар яких було виявлено в місці організації польової станції (приблизно в 50 км на захід від м. Львова). А до цього часу цих куликів на заході України на гніздуванні не знаходили біля 100 років.

Свої польові дослідження станція почала 15 червня 1995 року.

Адреса станції:

м. Львів 79005
вул. Грушевського, 4
Зоологічний музей ЛНУ
Західно-Українська орнітологічна станція
тел.: (380-322) 794-548
E-mail: zoomus@franko.lviv.ua

    Western-Ukrainian ornithological station: "AVOSETTA"
4. Орнітологічний заказник "Чолгинський"
    "Cholginsky" ornithological reserve
5. Моніторинг за міграціями. Основні види робіт, методики та результати
    Monitoring on birds migrations. Observations of migrations
6. Новини фауністики
    New data on fauna
7. Охорона території та видів
    Protection of species and habitat
8. Подяки
    Acknowledgements
9. Бібліографія
    Bibliography
 


 

E-mail: zoomus@franko.lviv.ua