Western-Ukrainian Ornithological Station
Західно-Українська орнітологічна станція

A
V
O
S
E
T
T
A

   

Зміст - Contents

1. Міграції птахів

Міграції або перельоти птахів - добре відоме для більшості людей явище у житті птахів. Це процес, під час якого мільйони птахів долають тисячі кілометрів шляху, щоб уникнути суворих безкормних умов зими.

Більшість наших птахів летять на зимівлю в країни Західної Європи, Середземномор'я та Африки і лише деякі в Азію. На шляхах птахів постають різноманітні географічні перешкоди: гірські хребти, моря, пустелі. Не сприяють і кліматичні фактори: вітер, дощі, снігопади.

Під час міграцій птахи утворюють величезні зграї, які вражають нас своєю красою, масовістю та загадковістю. Розроблено більше 10 методів вивчення міграцій птахів та висунуто 12 гіпотез їх орієнтації в просторі, але жодна з них ще до кінця не пояснила нам усієї глибини цього явища…

Міграційний процес супроводжуються характерними видовими піснями та своєрідними поведінковими аспектами, а в польоті також певним устроєм пташиних зграй, за виглядом яких можна визначити птахів, що пролітають.

Важливим є естетичне та виховне значення пташиних прольотів. Десятки, а іноді й сотні людей мають можливість спостерігати за тисячними зграями птахів, які сідають в місцях годівлі та відпочинку, отримувати душевну насолоду від пісень, поведінки та вбрання цих тварин. Безпосередньо спілкуючись з природою, люди відпочивають і отримують внутрішнє задоволення від краси і розмаїття живого.


    Bird migrations
2. Загрози мігруючим птахам
    Treats to migrating birds
3. Західно-Українська орнітологічна станція: "AVOSETTA"
    Western-Ukrainian ornithological station: "AVOSETTA"
4. Орнітологічний заказник "Чолгинський"
    "Cholginsky" ornithological reserve
5. Моніторинг за міграціями. Основні види робіт, методики та результати
    Monitoring on birds migrations. Observations of migrations
6. Новини фауністики
    New data on fauna
7. Охорона території та видів
    Protection of species and habitat
8. Подяки
    Acknowledgements
9. Бібліографія
    Bibliography
 

E-mail: zoomus@franko.lviv.ua